Jiří Čermák

Cermak.photo | ImageCompany.cz

fotograf Jiří Čermák

S digitální fotografií jsem se setkal poprvé v roce 2003. Na profesionální úrovni se ji zabývám od roku 2009. Zaměřuji se především na reportážní, produktovou a portrétní fotografii. V roce 2012 jsem dostal možnost více nahlédnout do oblasti automotive fotografie a s kolegou Janem Svobodou jsme zajišťovali fotografickou produkci pro automobilový časopis AutoHit. Nyní spolupracuji s Honzou Červenkou z časopisu Speed a TopGear. Fotka vydá za tisíce slov. Mé portfolio naleznete v galerii.

Mé fotografie byly publikovány mimo jiné v časopise Speed, TopGear, Dáma, Watch magazine a řadě webových magazínů. Více v referencích.

Pro radost pořádám rovněž fotografické kurzy a zajišťoval jsem výuku fotografie na VŠE v Praze, obor Multimedia v ekonomické praxi, konkrétně předmět Základy fotografie a editace bitmap. 

Mám rád především daylight fotografii a focení v přirozeném prostředí. S fotografií v aleliéru mám zkušenosti, ale pokud je možné se ji vyhnout, neváhám. Velmi mě baví produktová fotografie, ať se jedná o běžné fotografie pro eshop nebo image fotografie do katalogů nebo časopisů. Z reportáží velmi rád fotím svatby, ač je to velmi náročná disciplína.

Zakládám si na osobním a uvoněném přístupu a naplnění představ a požadavků klienta. Rád za příjemným focením dojedu po celé České republice, bez problémů jsou pak především Praha a Východní Čechy.

Vybavení

Používám profesionální techniku Nikon, Sigma, Fomei, Helios, Manfrotto...

Na produktovou fotografii mohu nabídnou mobilní ateliér, který není problém přivést až k Vám.

Právní informace

Bc. Jiří Čermák
Boženy Němcové 634
Rychnov nad Kněžnou
IČ: 869 41 054

číslo účtu: 78-9394700237/0100

Živnostenský list vydaný Městským úřadem v Rychnově nad Kn. Č.j.: ŽÚ/1491/08/Ef, vznik živnostenského oprávnění: 09. 07. 2008.